Ніби зіткана зі скла: в Японії відкрили новий вид орхідеї

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Квітку зі «скляними» пелюстками ботаніки назвали Spiranthes hachijoensis – на честь роду Spiranthes та острова Хатідзьо (префектура Токіо), неподалік якого її знайшли. Біло-рожеві пелюстки невідомої раніше орхідеї такі ніжні й тендітні, що, здається, вони зіткані зі скла.

Іноді незнайомі рослини ховаються там, де дослідники найменше очікують їх побачити: у парках, садах та навіть горщиках на балконах. Так було і цього разу. Тож відкриття є важливим нагадуванням про те, що невідомі види часто ростуть просто у нас під носом, зазначили вчені у звітній статті для Journal of Plant Research.

novyj sort orhidej - Природа, Спосіб життя - 50plus

Раніше в Японії виявили три види орхідей роду Spiranthes: S. australis, S. sinensis та S. Hongkongensis.

Орхідеї цього роду – через їхню подібність до хвилястих пасм волосся – називають «дамськими локонами». У спірантів є центральне стебло, навколо якого розташовуються крихітні дзвіночкоподібні квіти. Вони бувають білими, рожевими, фіолетовими або жовтими, повідомляє CNN.

Загалом у світі існує близько 50 видів Spiranthes. Вони ростуть в Євразії, Австралії та Америці. Зазвичай їх можна знайти в регіонах з помірним чи тропічним кліматом. А в Японії спіранти відомі вже сотні років.

Як розповів Кендзі Суецугу, професор Університету Кобе та провідний автор дослідження, Spiranthes – найвідоміші орхідеї Японії, їх тут плекали впродовж століть. І додав, що квіти цього роду згадуються в найстарішій антології японської поезії, датованій 759 роком. Тож команда професора була у захваті, коли відкрила новий вид спірантів під час польових досліджень.

Колір орхідей Spiranthes hachijoensis варіюється від пурпурово-рожевого до білого, а довжина пелюсток становить 3-4 мм.

Морфологічно вид близький до S. hongkongensis, але деякі відмінності та генетичний аналіз підтверджують його унікальність. Окрім префектури Токіо, автори дослідження виявили «скляні» квіточки в деяких інших регіонах Японії.

Відкриття нових видів рослин в Японії – рідкісна подія, оскільки флора країни ретельно задокументована та вивчена. Тому, як вважає професор Суецугу, ця новина спричинить інтерес до унікальної квітки, що зустрічається значно рідше, ніж інші представники Spiranthes.

До слова, на нашій планеті росте близько 28 000 видів орхідей.

Фото:  Ishibashi

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU