Скигліть на здоров’я! Любителі плакатися в жилетку щасливіші за інших

Дослідники стверджують, що звичка бідкатися робить людину щасливішою.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Нове дослідження команди Південно-Західного університету (Китай) пролило світло на дивовижні переваги скиглення.

Чи маєте ви приятелів або колег, які постійно плачуться? А може, ви теж з цієї категорії людей?

Зазвичай таку рису в товаристві вважають неприємною. Однак дослідники стверджують, що любителі скиглення, котрі скидають свій негатив на інших, є доволі щасливими людьми. Науковці пояснюють це тим, що вміння ділитися проблемами зміцнює дружні зв’язки, розповіло видання Daily Mail.

«Наше дослідження наголошує на важливій ролі міцної дружби, яка може пом’якшити негативні емоції та зміцнити міжособистісні відносини завдяки пошуку соціальної підтримки», – пояснила Сюемей Лю, провідна авторка дослідження.

жінки сидять на дивані

Як науковці дійшли такого висновку

Вчені залучили до свого дослідження 2614 підлітків обох статей. На їхніх прикладах команда мала виявити наслідки бідкання та спільного обговорення негативних емоцій та подій.

Спочатку добровольців опитали стосовно їхньої приязності, задоволеності життям та схильності до депресії. А потім дослідники проаналізували взаємозв’язок між задоволеністю життям та звичкою ділитися негативом.

Результати показали, що спілкування такого роду позитивно пов’язане із задоволеністю життям. Що більше учасники обговорювали свої проблеми з друзями, то щасливішими вони ставали. Вчені помітили, що дружня підтримка пом’якшує негатив від перманентного незадоволення та скигленням через нього.

До речі, нав’язливе скиглення було притаманне здебільшого дівчатам.

Отже, науковці резюмували: що більше люди діляться негативними думками з близьким оточенням, то щасливішими вони стають.

Результати дослідження опублікував журнал Personality and Individual Differences.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU