Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Аби покращити пам’ять, тривожні собаки мають жувати іграшки

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідження команди вчених з Обернського університету (Алабама, США) показало: жування іграшки тривожними собаками може сприяти покращенню їхньої пам’яті.

Науковці оцінили продуктивність 34 лабрадорів-ретріверів у завданні на робочу пам’ять. Тварини мали запам’ятати, в яке відро дослідники помістили ласощі. Безпосередньо перед завданням собакам протягом п’яти хвилин давали жувальну іграшку, а комп’ютерна програма реєструвала частоту укусів.

Перед експериментом дресувальники, котрі працювали із собаками близько місяця, заповнили анкету для оцінки їхньої поведінки. Зокрема, визначили рівень лякливості кожної тварини.

Як з’ясували дослідники, у найтривожніших собак більш часте жування іграшки було пов’язане з покращенням просторової робочої пам’яті. Тоді як у тварин з низьким рівнем тривожності спостерігалося протилежне, розповіло видання Daily Mail.

Ймовірно, жування може знижувати фізіологічне збудження полохливих собак, допомагаючи їм зосередитися. Тоді як у спокійних собак жування може навпаки розсіювати увагу.

Швидше за все, тривожні собаки отримують від жування більший терапевтичний ефект, ніж спокійні. Так вважає докторка Дебора Веллс, фахівчиня з поведінки та благополуччя тварин у Королівському університеті Белфаста (Північна Ірландія).

У менш полохливих тварин жування може просто бути відвертальним фактором з меншим ефектом зниження збудження, додала пані Веллс.

При цьому дослідження показало, що жування може допомогти як тривожним, так і не тривожним собакам, коли йдеться про поліпшення довготривалої пам’яті. Це стало зрозуміло після того, як дослідники запропонували тваринам завдання із запам’ятовування лабіринту. Виявилося, що собаки, які жували більш інтенсивно, потребували меншої кількості спроб, щоб заново вивчити лабіринт. Про це команда написала у звітній статті, що її опублікував журнал Applied Animal Behavior Science.

До слова, експерти давно помітили аналогічний ефект в людей. Є чимало наукових свідчень стосовно того, що жування жуйки сприяє підвищенню пильності та покращенню когнітивних функцій.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU