Техношия: актуальна проблема та шляхи її подолання

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Техношия, що викликається поглядом на смартфони та комп’ютери, мучить сучасний світ. Люди напружують свої кістки та м’язи, дивлячись на екрани надто довго. Експерти з охорони здоров’я проаналізували пошукові запити в Google за словами «техношия» та «виправити неправильну поставу». Вони виявили, що найвищими були показники у США, Австралії та Канаді.

Техношия та її неприємні наслідки

Дослідження показують, що у середньому люди витрачають більш як 5 годин на прокручування екранів і навіть більше щодня. Це призводить до постійного напруження кісток і скутості м’язів.

Через техношию можна відчувати, що вага всього світу лежить на ваших плечах, тому що, певною мірою, це так і є. Середня голова дорослої людини важить 4,5-5,5 кг. Її нахил вперед під кутом 45 градусів, щоб дивитися на смартфон, збільшує силу на шию майже на 22,5 кг.

Нью-йоркські лікарі визначають «техношию» як наслідки, коли ви проводите забагато часу, дивлячись на телефон чи планшет, або тримаєте голову занадто нахиленою вперед, щоб дивитися на екран комп’ютера. Це може спричинити болючість, скутість та навіть травми.

Техношия та її наслідкиХоча цього легко уникнути, техношия створює численні довгострокові побічні ефекти. Вона може викликати головний біль, оніміння рук і навіть незворотні зміни хребта. Це пояснюється тим, що, проводячи години над телефоном, м’язи шиї подовжуються, а м’язи грудей скорочуються, що збільшує тиск на верхню частину хребта.

Нове опитування показало, що за останній місяць кількість пошукових запитів «техношия» лише у США зросла на 30%. Ірландія посідає 4-е місце серед тих, хто найбільше страждає від цього явища. За нею йдуть Мальта, Сінгапур та Великобританія. Наприкінці цього ТОП-10 опинилися Фінляндія, Норвегія та Кіпр.

Поради, як послабити біль від техношиї

Експертка зі здоров’я Еріка Вайс зазначає журналістам видання Daily Mail, що деякі люди відкладають до останнього врегулювання проблем із поставою, аж поки біль у нижній частині шиї та верхній частині спини не стануть нестерпними. Це особливо вірно для тих, хто тривалий час проводить за робочим столом без перерви, або тих, хто працює віддалено, і тому менш схильний робити відновлювальні перерви.

Пані Вайс підкреслює важливість ергономічної установки під час використання пристроїв. Один із найпростіших способів зменшити дискомфорт, спричинений неправильною поставою, – це підняти свої пристрої так, щоб вони були на рівні очей.

Пані Вайс радить спробувати усвідомити, наскільки прямо ви сидите. Якщо ви відчуваєте, що починаєте опускатися, коли зосереджуєтеся або намагаєтеся читати, спробуйте підвестися і за можливістю зробити перерву.

Також, за рекомендаціями експертки, слід уникати розгортання плечей вперед або витягування шиї, щоб дивитися на екран. Так само слід поступати після роботи, під час відпочинку при грі у відеоігри або перегляді телевізора.

Йога – ще один спосіб боротьби з техношиєю

Інший спосіб розвантажити шию – йога, оскільки вона розтягує та розслабляє м’язи, які напружуються протягом дня. Пані Вайс припускає, що найкращі рухи – з невеликим ударом, які згинають хребет без додаткового навантаження.

ЙогаОднак велнес-експерти застерігають новачків йоги від поспішних вправ. Багато хто дотримується найпоширеніших або найпопулярніших процедур, не враховуючи їх придатність. Це може лише посилити проблеми зі спиною та спричинити більший біль.

За словами пані Вайс, при відсутності досвіду найкраще дотримуватися наведених нижче рухів, які можуть полегшити біль у шиї та верхній частині спини. Проте важливо переконатися, що ви не надто напружуєтеся на початку. До рухів, які можна спробувати як профілактику техношиї, належать пози «Витягнутий трикутник» та «Воїн II», а також нахил вперед стоячи (починаючи з пози піднятих рук).

Фото: pixabay.com, unsplash.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU