Ноель Круз: добрий Карабас та його слухняні ляльки-селебрітіс

Ноель Круз народився у бідній філіппінській родині, а став найдорожчим у світі художником, що розмальовує ляльок-знаменитостей.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Своїм прикладом художник-лялькар Ноель Круз показав, як перетворити не дуже щасливе життя на казку та ділитися нею з іншими.

Він вийшов з багатодітної родини, що бідувала. Іграшок хлопчик не мав. А дитячі пустощі йому заміняло прибирання чужих помешкань. Коли Ноелю виповнилося 12, він приохотився до малювання. Поштовхом до цього захоплення став побачений по телевізору конкурс краси. Тоді йому вперше спало на думку, що було б непогано навчитися малювати портрети. Виявилося, що підліткові блискуче вдається вловлювати портретну схожість. А за чотири роки юний митець вже не мав відбою від замовлень.

Ліндсі Вагнер та Ноель Круз

Ноель Круз з акторкою Ліндсі Вагнер та її портретом, який він створив у юнацькі роки

Згодом Ноель Круз знайшов свою нішу у творчості, почавши перефарбовувати фабричні ляльки та відтворювати реалістичні образи знаменитостей.

Фігурки заввишки 30-40 см є справжніми шедеврами, що їх високо цінують колекціонери. Ціна однієї з цих ляльок, що часто виступають в ролі аукціонних лотів, давно перевалила за тисячу доларів.

І це цілком обґрунтовано. Адже звичайна серійна лялька не може конкурувати з авторською версією Ноеля. У своїй роботі художник прагне, аби оновлюваний ним персонаж був, як живий. Секрет популярності цих гіперреалістичних ляльок криється ще й у тому, що кожна з них – єдина у своєму роді. Чого лишень варті унікальні хитромудрі деталі, якими їх оздоблює майстер.

Як ляльки прийшли в життя Ноеля

В інтерв’ю різним виданням Ноель Круз неодноразово розповідав, що все почалося з одного випадку. Влітку 2001 року, коли художник разом із дружиною вже оселився у США, він переглядав eBay у пошуках ляльки для подарунка своїй половинці. Дружина тоді активно колекціонувала модних ляльок певного виробника.

Лялька у вигляді Фріди Кало

Лялька Фріда Кало: праворуч – фабрична версія, ліворуч – в оригінальній доробці Ноеля Круза

Серед виставлених на продаж експонатів Ноель раптом помітив доволі незвичний. Обличчям лялька істотно відрізнялася від решти іграшок серії. В описі до товару зазначалося, що первісні фарби з цього обличчя видалені. Той, хто це зробив, ретельно перефарбував його, аби надати ляльці реалістичнішого вигляду.

Ноель був буквально приголомшений. Раніше він ніколи не думав, що можна досягти такого ефекту. Оскільки художник усе свідоме життя малював людські портрети, то ніби сам Бог йому велів спробувати щось подібне. А за основу він вирішив узяти тиражних ляльок, які так і просилися, щоб їх перефарбували.

Як відбувається таїнство перевтілення

Для перефарбовування Ноель Круз використовує різних ляльок, зокрема й тих, які зображують зіркових особистостей. Усі вони, на думку художника, потребують нових, виписаних уручну облич. Ляльки цьому не опираються і поводяться слухняно.

Але процес перезавантаження лялькової зовнішності майстер, на відміну від пластичного хірурга, починає не з підборіддя чи носа, а з волосся. Робить стрижку та завивку, і лише потім стирає з обличчя фабричну фарбу, аби намалювати на ньому детальний портрет.

Ноель Круз працює над створенням ляльки Джонні Деппа

Він розглядає структуру кожного обличчя як тривимірне полотно, і врешті йому вдається фантастично точно передати сутність кожної знаменитості. А стильне вбрання та оригінальні аксесуари для ляльки, що пережила перевтілення, – це здебільшого хендмейд дружини художника.

На перетворення ляльки митець зазвичай витрачає 3-7 днів. Тривалість і складність роботи залежить від конкретного екземпляра.

Свою дебютну перефарбовану ляльку Ноель Круз продав за 162 долари. Найперший покупець вселив у художника впевненість, що ця творчість успішно розвиватиметься. Так і сталося. Випадкове хобі, що зародилося 22 роки тому, перетворилося на справу життя. Про це Ноель не пожалкував жодного разу.

Фото: facebook.com/noelcruzdolls, ncruz.com

Натисніть на будь-яке фото, і кожна світлина з лялькою-знаменитістю відкриється у великому розмірі.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU