Острів скарбів: у Греції знайшли храм з рідкісними коштовностями

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда з 50 дослідників виявила на острові Евія храм, повний коштовних артефактів, зокрема із золота, срібла та бурштину. Стародавню 30-метрову споруду датували VII століттям до нашої ери.

Як повідомили в Міністерстві культури Греції, розкопки античного храму «виявили багаті підношення: коринфський алебастр, аттичні вази, ритуальні таці місцевого виробництва, а також прикраси з коштовних матеріалів, таких як золото, срібло та корали».

Острів Евія (або Еретрія, або Евбея) в Егейському морі є другим за розміром у Греції після Криту. Згідно з міфом, Посейдон побудував для себе на Евії розкішний підземний палац. Нині острів є курортною перлиною. Його називають «Афінською ривєрою». Сюди на пляжний відпочинок стікаються туристи з усього світу. Як показує життя, острів Евія вражає не лише відпочивальників, а й дослідників, на яких тут раз у раз чекають дивовижні відкриття  

koshtovnosti z rozkopok - Історія - 50plus

Що ще здивувало дослідників

Усередині храму археологи натрапили на низку будівель невідомого призначення. Дослідники припустили, що їх могли використовувати як вівтарі. Найунікальнішим із цих об’єктів науковці вважають вівтар у формі підкови. Судячи з товстих шарів попелу, він був найзатребуванішим. На першому рівні підковоподібного вівтаря команда знайшла керамічні вироби, датовані кінцем VIII століття до нашої ери.

«Найімовірніше, деякі з цих вівтарів були збудовані раніше за храм», – додали в міністерстві.

В одній з найдавніших ділянок храму дослідники виявили бронзові фігурки геометричного періоду, що зображують биків та барана.

Дослідники зауважили, що це місце має глибшу історію, ніж власне храм. На це вказують знайдені тут рештки споруд IX століття до нашої ери, розповіло видання Independent.

«Хоча дослідження найдавнішого рівня храму тільки почалося, перші відкриття можуть свідчити про те, що культ мав своє коріння у століттях після закінчення мікенського періоду», – зазначили експерти.

У міністерстві культури також нагадали, що 2015 року на півдні Греції було знайдено могилу воїна, якій було 3500 років. Поховання містило кільця з цілісного золота, мечі хитромудрої конструкції, гребені зі слонової кістки з дрібними зубцями та більш ніж тисячу намистин з дорогоцінного каміння. Науковці вважають цей скарб найважливішим з усіх, що були виявлені в континентальній Греції впродовж останніх 65 років.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU