Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Чому не слід відмовлятися від ранкової чашки кави

Безліч сучасних досліджень довели, що одна щоденна філіжанка кави пов'язана з численними перевагами для здоров’я.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Вживання занадто великої кількості кофеїну, безумовно, шкідливе для здоров’я. А тим часом безліч досліджень показали, що одна щоденна філіжанка кави пов’язана з численними перевагами для здоров’я. Про них розповів Джастін Стеббінг, професор біомедичних наук з Університету Англії Раскін (Велика Британія).

Кава в обмеженій кількості дбає про серце та мозок. І це лише маленька часточка свідчень про позитивний вплив ароматного напою на наш організм. Річ у тім, що в каві є кілька важливих поживних речовин, корисних для здоров’я людини. Середня чашка кави на вісім унцій містить вітаміни групи B – рибофлавін, пантотенову кислоту, тіамін та ніацин, а також калій, марганець та магній. Цей напій багатий на антиоксиданти. Цікаво, що чимало людей на планеті отримують більше антиоксидантів із кави, ніж із фруктів та овочів.

За словами професора Стеббінга, однією з найвідоміших потенційних переваг кави є її здатність підвищувати рівень енергії та покращувати розумову активність, особливо вранці або під час пообіднього спаду. Це відбувається передусім через кофеїн: цей натуральний стимулятор блокує гальмівний нейротрансмітер мозку аденозин, що сприяє сонливості та пригнічує збудження.

кава в чашках і глчиках

Хронічні захворювання

У довгостроковій перспективі помірне кавопиття допоможе знизити ризик розвитку численних хронічних захворювань.

1. Серцево-судинні захворювання

Помірне вживання кави сприяє зменшенню ризику серцевих захворювань та інсульту. Дослідження показали, що вживання однієї-двох чашок кави щодня може знизити ймовірність розвитку серцевої недостатності. Згідно з останніми висновками вчених, невеликі дози кави нешкідливі навіть для людей з аномальним серцевим ритмом.

2. Діабет 2 типу

Кава може підвищити здатність організму переробляти глюкозу, знижуючи ризик діабету 2 типу. Дослідження засвідчили, що люди, які вживають каву, мають меншу ймовірність розвитку цього стану.

3. Захворювання печінки

Кава допомагає захистити печінку. Помірне вживання цього напою асоціюється з більш здоровими рівнями ферментів печінки. Також відомо, що любителі кави мають значно нижчий ризик цирозу та раку печінки.

4. Рак

Вживання кави пов’язане зі зменшенням ризику виникнення й інших онкологічних недуг, таких як колоректальний рак та рак матки. Дослідники засвідчили, що кавопиття допомагає знизити ризик розвитку раку на 18 відсотків.

5. Нейродегенеративні захворювання

Кофеїн корелює з нижчим ризиком розвитку хвороби Паркінсона. Ба більше: він допомагає людям із цим захворюванням краще керувати своїми рухами. Крім того, вживання кави може знизити ймовірність хвороби Альцгеймера та інших форм недоумства.

чоловік з чашкою кави і котом на дивані

Психічне здоров’я

Навіть одна чашка кави на день позитивно впливає на психічне здоров’я. Дослідження виявили, що кавомани рідше страждають від депресії та менше схильні до самогубства.

Тривалість життя

Після такого переліку переваг кави, не дивно, що її любителі зазвичай живуть довше, ніж ті, хто нею нехтує. Нещодавнє масштабне дослідження за участю понад 400 000 людей показало, що споживання кави протягом 12-13 років пов’язане з нижчим ризиком ранньої смерті та більшою тривалістю життя.

Цей ефект довголіття обумовлений захисними властивостями кави від різноманітних захворювань, повідомило видання Science Alert.

Каву потрібно вживати з розумом

Та хоча кава пропонує численні переваги для здоров’я, вживати її слід у помірних кількостях, застеріг професор Стеббінг. Також бажано обмежити додавання до неї цукру та вершків, щоб уникнути зайвих калорій.

Зловживання кофеїном може призвести до негативних побічних ефектів, таких як нервозність, неспокій та порушення сну. Деяким людям, які особливо чутливі до кофеїну, доведеться обмежити вживання кави або взагалі відмовитися від неї.

Розуміючи потенційні плюси та мінуси кави, люди повинні приймати обґрунтовані рішення щодо її вживання або навпаки. «Я, наприклад, продовжу пити свою ранкову чашку кави», – сказав Джастін Стеббінг.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU