За свідченням експертів, невідомий майстер виготовив амулет близько 3800 років тому.
Як повідомили в Ізраїльському управлінні старожитностей, трирічна Зів Ніцан знайшла камінчик під час прогулянки ґрунтовою стежкою, посипаною гравієм.
«З багатьох каменів вона обрала один. Коли вона обтрусила пісок, ми побачили дещо дивне. Я зателефонувала батькам, щоб вони прийшли подивитися на чудовий камінь, і ми зрозуміли, що це археологічна знахідка! Ми негайно повідомили про це Ізраїльське управління старожитностей», – розповіла старша сестра дівчинки Омер Ніцан.
Археологи управління, які прибули на місце знахідки, визначили, що камінь є ханаанським скарабеєм. Ханаанці були древнім народом, що жив по всьому Леванту і мав тісні зв’язки з Єгиптом. Дослідники повідомили, що за середньої бронзової доби ханаанські майстри виробляли печатки та амулети у вигляді скарабеїв або із зображенням цих шанованих жуків.
Учені також зазначили, що такі артефакти із символами та посланнями, зазвичай знаходять у древніх похованнях, громадських та приватних будівлях цього регіону.
Практика зображення скарабеїв на прикрасах та амулетах зародилась у Стародавньому Єгипті. Відомо, що єгиптяни асоціювали скарабеїв з богом Сонця, що котить сонячний диск небесною сферою.
Науковці ведуть розкопки на археологічній ділянці Тель-Азека вже понад 15 років. За цей час учені виявили численні старожитності, що проливають світло на давнє життя регіону. Також серед знахідок – древні міські стіни та сільськогосподарські споруди Юдейського царства, повідомило видання Independent.
Як зауважив Одед Ліпшиц, директор археологічних розкопок Тель-Авівського університету, «скарабей, знайдений Зів, поповнив довгий список єгипетських і ханаанських артефактів, виявлених тут, які свідчать про тісні тогочасні зв’язки та культурні впливи між Ханааном та Єгиптом».