Науковцям здавалося, що таке неможливо. Проте черепаха Матуся, якій близько 100 років (імовірно, 97), уперше стала мамою. Вона є найстарішою матір’ю-первородкою серед представниць свого виду, стверджують дослідники.
Щасливим татусем став приятель Матусі на ім’я Абраццо, якому теж близько 100 років. Абраццо переїхав до Філадельфії у 2020 році із зоопарку в Південній Кароліні.
Матуся відклала 16 яєць у листопаді 2024 року. Доглядачі помістили їх у штучний інкубатор. Вага малюків, які нещодавно вилупилися, – близько 80 грамів.
Це особливо важливо з огляду на те, що вид галапагоських черепах – під загрозою зникнення на своїй батьківщині. А в зоопарках США їх залишилося близько 50, розповіло видання Live Science.
«Це знаменна віха в історії зоопарку Філадельфії, і ми дуже раді поділитися цією новиною з нашим містом, регіоном та всім світом. Матуся прибула до зоопарку 1932 року, а це означає, що будь-хто, хто відвідував зоопарк протягом останніх 92 років, імовірно, іі бачив», – зазначила у своїй заяві генеральна директорка зоопарку Джо-Еллі Могерман.
Галапагоські черепахи – найбільші черепахи у світі. Самки зазвичай менші за самців, які виростають до 1,8 метра та важать близько 260 кілограмів. Століттями моряки скорочували чисельність виду, полюючи на черепах заради м’яса. Люди також порушили їхнє середовище проживання, поселивши поруч з ними види тварин, що конкурували з черепахами за їжу або полювали на них та їхні яйця.
Черепахи та інші рептилії зазвичай зберігають здатність до розмноження протягом усього життя після досягнення зрілості. За даними експертів, найстаріша зареєстрована галапагоська черепаха дожила до 171 року.
Фото: pixabay.com