Про службовий роман колег можна дізнатися за їхнім сміхом

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Сміх багатогранніший, різноманітніший, складніший і соціально важливіший інструмент соціальних взаємодій, ніж багатьом здається.

Команда науковців з Балтиморського університету (США) з’ясувала, що дружній сміх та сміх коханців звучать геть по-різному.

Коли пари заводять службовий роман, вони зазвичай тримають свої стосунки в таємниці. Закохані намагаються не дивитися одне на одного та не ходять разом на обід. Проте вони не здогадуються, що їхній сміх допомагає співробітникам розсекретити службовий роман. Колегам достатньо якихось пару секунд послухати, як сміються коханці, та все зрозуміти, запевняє професорка Саллі Фарлі, яка очолила дослідження.

Воно складалося з трьох експериментів. Команда професорки попросила добровольців-співвітчизників прослухати аудіозаписи чоловіків та жінок, котрі розмовляли телефоном спочатку з другом, а потім з романтичним партнером. До слова, учасники цих розмов перебували в любовних стосунках менш ніж рік, тобто на ранній їх стадії, розповіло видання Daily Mail.

Під час першого експерименту вчені виявили, що добровольці з легкістю розрізняють сміх між друзями та між романтичними партнерами. Другий експеримент був присвячений тому, які саме характеристики сміху дають змогу визначити той чи інший тип взаємин. Третій експеримент підтвердив висновки двох перших за допомогою учасників з інших країн: зокрема, Індії, Мексики, Польщі та Португалії.

Найважливішим професорка Фарлі вважає те, що всі три етапи дослідження виявили здатність людей розрізняти два різні типи тісних відносин лише за одну або дві секунди сміху.

Про що дізналися науковці

Згідно з дослідженням, сміх між двома друзями, як правило, звучить голосніше і «приємніше», ніж сміх між новоспеченими коханцями. Романтичний сміх, за словами науковців, більш «жіночний, дитячий, покірний».

Отримані дані вчені пояснюють теорією «вразливого кохання», коли на ранніх стадіях романтичних стосунків люди не впевнені в тому, що роман матиме продовження. І це «просочується» в їхній сміх, вважає Саллі Фарлі.

За її словами, сміх з друзями не обтяжений «емоційною мінливістю та пристрасним бажанням», що притаманні коханню. Тому й звучить більш розслаблено та менш покірно, ніж сміх між новими коханцями.

У звітній статті для Journal of Nonverbal Behaviour команда зауважила: «Люди здаються не такими приємними, коли вони сміються разом зі своїм романтичним партнером, аніж коли вони сміються з другом».

Тож це дослідження є важливим, тому що воно підкреслює значущість сміху для життя в соціумі. Тепер Саллі Фарлі збирається дослідити сміх подружніх пар, які перебувають у тривалих стосунках. Може бути, що він схожий на сміх друзів, припустила професорка.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU