40 жестів за хвилину: італійці розмовляють руками

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Які асоціації з італійцями передусім спадають на думку? Першою чергою, мабуть, це кінообрази неповторної Софі Лорен з її надмірним жестикулюванням, яке є невіддільною частиною національного менталітету.

Науковці з Лундського університету (Швеція) повідомили, що середньостатистичний італієць використовує один жест на кожні п’ять слів. За хвилину він використовує в середньому 40 жестів: удвічі більше, ніж швед, розповіло видання Daily Mail.

Про що дізналися вчені

Університетська команда проаналізувала жести мешканців Італії та Швеції під час розмови. Вона попросила 12 італійців та 12 шведів переказати історію 90-секундного мультиплікаційного ролика другові, який його не дивився.

Вчені виявили, що на кожні 100 слів італійці використовували 22 жести руками, а шведи – лише 11.

Попередні дослідження показали, що італійці протягом хвилини вимовляють близько 188 слів та демонструють 41 жест.

У той час, як носії інших культур ілюструють жестами історію, італійці використовують їх як своєрідний коментар до того, що вони говорять.

Докторка Марія Граціано, співавторка дослідження, вважає його результати передбачуваними: «Італійці жестикулюють більше, ніж шведи, що й очікувалося».

Проте найцікавіше, на її думку, те, що дослідження показало, «як люди різних культур по-різному використовують жести через різні риторичні стилі та різні способи побудови історії».

«Розповідаючи історії, ми об’єднуємо кілька видів інформації: представляємо персонажів та події, описуємо дії та пояснюємо їх. Ми перевіряємо, чи розуміє наш слухач те, що ми говоримо. І якщо розповідаємо історію, засновану на мультфільмі, ми також маємо на увазі процес перегляду», – зазначила Пані Граціано.

Тож дослідження засвідчило, що італійці схильні використовувати прагматичні жести – ті, що коментують історію. Тоді як шведи, як правило, послуговуються більш репрезентативними жестами, що здебільшого демонструють події та дії.

Фото: www.pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU