Нездоровий спосіб життя швидше зближує закоханих, ніж спільні пробіжки 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда науковців із Цюрихського університету (Швейцарія) дещо приголомшила результатами свого нового дослідження. Виявляється, початкові стосунки партнерів найкраще цементує не спільна прогулянка, пробіжка або похід до театру. Відчути взаємну близькість та комфорт на першому етапі стосунків найліпше допомагають заняття аж ніяк не здорові. Зокрема, ліниве валяння на дивані, куріння, вживання алкоголю та жирної їжі.

Щоправда, дослідники застерегли всіх, хто вирішив спробувати ці засоби швидкого зближення на собі: такий спосіб життя завдасть шкоди здоров’ю гармонійної пари.

Про що дізналися науковці

У своєму дослідженні швейцарські науковці спиралися на розуміння того, що відчуття комфорту у взаєминах свідчить про їхню міць та стабільність. Команда вирішила дізнатись: завдяки яким спільним заняттям починає формуватися це відчуття.

Вчені проаналізували дані трьох попередніх щоденникових досліджень, що стосувалися нездорової поведінки пар.

У першому дослідженні партнери-курці розповідали, скільки сигарет вони разом викурювали щодня протягом місяця.

Друге дослідження вивчало поведінку неактивних пар. Упродовж місяця партнери носили акселерометри, щоб відстежувати час, коли вони разом вдавалися до нерухливого способу життя.

У третьому дослідженні закохані фотографували свій щоденний раціон – теж протягом місяця. А також записували, як часто вони вживали алкоголь та шкідливу їжу, зокрема, з високим вмістом жиру, цукру чи солі.

Учасники всіх трьох досліджень щодня оцінювали свої відчуття близькості та задоволеності стосунками, розповіло видання Daily Mail.

Як показав аналіз даних, пари добровольців свідчили про високу задоволеність відносинами та близькість вже наступного дня після того, як вдавалися до нездорової поведінки.

Дослідники зауважили, що куріння або вживання шкідливих продуктів часто використовуються для зняття стресу та подолання незручності. Тому пари й обирають таку поведінку.

Про це науковці написали у звітній статті, яку опублікувало видання Personality and Social Psychology Bulletin. Як резюмували вчені, ті партнери, «які разом робили нездорові речі, наступного дня відчували себе ближче одне до одного, ніж ті, хто вирішив піти на прогулянку чи пробігтися».

При цьому команда попередила: такі засоби формування почуття близькості та єднання в майбутньому можуть негативно вплинути на здоров’я закоханих.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU