Сни та пристрасті керамістки Керол Лонг

Скільки фантазії та невимовної краси в цих хитромудрих лініях і формах! Її твори можна роздивлятися нескінченно.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Колись, на зорі творчого життя, американка Керол Лонг обрала для самовираження технологічно складний, але вдячний жанр декоративно-ужиткового мистецтва: кераміку. І жодного разу не пожалкувала про свій вибір.

Керол Лонг портрет

Бо саме в кераміці Керол зуміла втілити свою уяву та реалізувати свій талант. Саме завдяки кераміці вона змогла транслювати світові дві свої пристрасті: мистецтво та рослинно-тваринний світ. Обидві беруть початок в дитинстві, що живилося розмаїтою природою Канзасу. Зростаючи на фермі центральноамериканського штату, дівчинка захоплювалася спогляданням. Особливо – тварин, комах і рослин.

Мама дівчинки була небайдужа до мистецтва і часто проводила з дочкою вихідні в музеях образотворчості. А правдиву любов до мистецтва прищепив школярці Керол її учитель – знаний нині художник Шелдон Ганстром. Це він захопив дівчину керамікою: цариною неймовірних метаморфоз, в якій проста глина зрештою перетворюється на арт-об’єкт. Тепер Керол вже має власну студію та учнів, але й досі згадує ті свої перші дотики до таємниць глиняної пластики.

Керол Лонг

Разом з аристократичною білою глиною керамістка Керол Лонг замішує фантасмагорійні сни, народжені від побачень з флорою та фауною. Рослинно-тваринні мотиви, виразні лінії та форми скульптур і посудин з’являються на світ крізь призму власного тлумачення мисткинею ар-деко. Точніше, її свіжого прочитання цього стилю, популярного у першій половині ХХ століття. (Небайдужий до того самого рослинно-тваринного світу та плавних форм стиль нехтував прямими лініями та кутами. – Ред.).

У текстових супроводах до своїх творінь Керол Лонг неодноразово писала, що саме плавні лінії та форми, запозичені у природи, надихають її найбільше. Мовляв, саме природа генерує «складний потік форм, ліній і текстур».

У цьому потоці можна роздивитися тварину чи комаху, які органічно вписані в рослинні сюжети, або ж випірнають з них. А подекуди ваза чи інша робота приймають форму якоїсь казкової пташки, кролика чи метелика.

За цими естетськими рішеннями – майстерне оперування технологічними тонкощами та глибинне знання матеріалів. Також магія цих керамічних шедеврів – у глазуруванні, барви для якого ніби добирає сама природа.

Запрошуємо у чарівний світ Керол Лонг – галерею з її фантастичними витворами. Натисніть на будь-яке зображення – і світлина відкриється на весь екран.

 

 

Фото: carollongpottery.com, facebook.com/profile.php?id=100064845962307

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU