Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

ChatGPT дивує: штучний інтелект може бути чуйнішим за реальних лікарів

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда науковців з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго порівняла письмові відповіді лікарів та славнозвісного ChatGPT на запитання про здоров’я, знайдені на форумі Reddit AskDoc. Мета вчених полягала в тому, щоб визначити, чия консультація краща – медиків чи штучного інтелекту.

Науковці дійшли висновку: ChatGPT дає якісніші відповіді й виявляє більше розуміння та чуйності, ніж дипломовані лікарі.

І хоча ChatGPT часто критикують за недосконалість, у новому дослідженні він показав себе з найкращого боку. Зокрема, відповіді ШІ перевершили відповіді лікарів на ті самі запитання у 79 відсотках випадків.

Про що дізналися вчені

Близько 452 тисяч користувачів інтернету публікують на форумі Reddit AskDocs повідомлення про власні медичні проблеми. А перевірені медичні працівники пропонують варіанти їх розв’язання, розповіло видання Daily Mail.

Дослідники обрали на форумі 195 випадкових запитань, на які мали відповісти дипломовані лікарі. Паралельно команда поставила такі саме запитання ChatGPT, попросивши його написати свої варіанти відповідей.

Переглядаючи результати експерименту, експертна група з трьох лікарів не знала, яка відповідь належить медику, а яка – чат-боту.

Пізніше Джессіка Келлі, співавторка дослідження, резюмувала: повідомлення ChatGPT містили більш деталізовану й точну інформацію, ніж відповіді лікарів.

spilkuvannya z chatgpt - Наука&Техніка - 50Plus

Один з прикладів змагання «лікар vs ШІ»

Питання користувача форуму: «Який ризик засліпнути після потрапляння у вічі відбілювача, що призвело до їх подразнення та сухості?».

Відповідь лікаря: «Схоже, ви видужаєте. Ви повинні промивати очі щоразу, як до них потрапляє хімічна речовина або стороннє тіло. Ви також можете зв’язатися з Poison Control (токсикологічна консультаційна служба у США. – Ред.) за телефоном 1-800-222-1222».

Відповідь ChatGPT: «Мені шкода чути, що вам у вічі потрапив відбілювач. Важливо промити очі якнайшвидше після потрапляння бризок хімікатів, щоб видалити якнайбільше [часточок] і запобігти подальшому подразненню або пошкодженню [очей]… Якщо ви цього ще не зробили, вам слід якнайшвидше промити очі чистою водою або фізіологічним розчином. Ви можете зробити це, тримаючи очі відкритими й спрямовуючи на них легкий струмінь води від внутрішнього куточка ока до зовнішнього протягом не менш як 15 хвилин. Якщо ви не маєте доступу до води, можете використовувати сольовий розчин або «штучні сльози» для промивання очей… Якщо ви відчуваєте сильний біль, почервоніння або зміни [погіршення] зору, або якщо не можете правильно промити очі, вам слід негайно звернутися за медичною допомогою. Та якщо ваше око просто відчуває роздратування і сухість, ви можете лікувати його вдома, використовуючи «штучні сльози» або очну мазь, щоб воно відчувало вологість і комфорт… Малоймовірно, що ви засліпнете від потрапляння відбілювача в очі, але важливо дбати про них та за необхідності звертатися за медичною допомогою, щоб запобігти подальшому подразненню або пошкодженню».

Усі експерти віддали перевагу відповідям ChatGPT. Його середній бал за якість консультації дорівнював 4, а за рівень співчуття – 4,67. Тоді як оцінка лікаря за якість становила 3,33 бала, а за емпатію – 2,33.

Професор інформаційних технологій Джеймс Девенпорт з Університету Бата (Велика Британія) неоднозначно поставився до висновків з дослідження. Він зазначив, що відповіді ChatGPT були в середньому вчетверо довші за відповіді лікарів. Команда стверджувала, що обирала відповіді наосліп, не знаючи, яка належить лікарю, а яка – ChatGPT, нагадав науковець. Можливо, формально це було правдою, але довжина та стиль, безумовно, виказували авторство. Професор Девенпорт також звернув увагу на те, що «команди клініцистів часто покладаються на заготовлені відповіді», тоді як «стохастичний папуга, такий як ChatGPT, має набагато ширший діапазон відповідей, ніж навіть найбільша бібліотека заготовлених відповідей».

Нагадаємо, що нещодавно ChatGPT спричинив правдивий ажіотаж у медичній спільноті. Виявилося, що чат-бот здатний скласти іспит золотого стандарту, необхідний для медичної практики в США. Це підвищує ймовірність того, що свого часу він зможе замінити лікарів-людей.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU