У стародавніх термах Італії знайшли десятки унікальних бронзових статуй

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Італійські археологи розкопали в регіоні Тоскана 24 стародавні бронзові статуї у відмінному стані: їм близько 2300 років. Окрім статуй дослідники також виявили 6 тисяч золотих, срібних і бронзових монет. Артефакти були занурені у стародавнє термальне джерело. Колись вони, швидше за все, використовувалися в релігійних культах.

Археологи не перший рік вели розкопки в комуні Сан-Кашано-дей-Баньї, на вершині пагорба в провінції Сієна, де з давніх-давен розташовувалися гарячі джерела й купальні.

Нові знахідки належать до епохи великих перетворень у стародавній Тоскані. Між ІІ століттям до нашої ери та І століттям нашої ери влада етрусків у регіоні змінилася римським правлінням, повідомило видання Designboom.

fotosancasciano 24 - Наука&Техніка - 50plus

Що побачили дослідники?

Серед виявлених у святилищі шедеврів древнього мистецтва – фігури в повний зріст та бюсти богів і богинь (зокрема, Аполлона та Гігіеї), а також, імовірно, місцевих мешканців та їх дітей. Поряд зі статуями науковці знайшли скульптурні зображення людських органів та частин тіла. Мабуть, хворі приносили анатомічні артефакти до святилища та занурювали їх у воду, сподіваючись на одужання.

До слова, у цих чудодійних джерелах оздоровлювалися римський імператор Октавіан Август та поет Горацій.

Багаті деталями статуї настільки добре збереглися в гарячій воді, що на них і нині можна роздивитися імена могутніх сімей цього регіону. Поряд з написами етруською мовою були виявлені написи латиною. Їхні автори згадують тутешні термальні джерела, в яких статуї довгими століттями чекали на археологів.

fotosancasciano 28 - Наука&Техніка - 50plus

Чи справді ці статуї такі цінні?

За свідченням експертів, статуї є найважливішими бронзовими знахідками в Італії, починаючи з 1972 року. Саме тоді археологи-аквалангісти підняли з дна моря біля узбережжя Калабрії так званих «вояків з Ріаче». Ці дві бронзові статуї оголених бороданів датовані другою чвертю V ст. до н. е.

Що стосується листопадових знахідок, то їх назвали також одними з найвизначніших бронзових виробів древнього Середземномор’я, які колись були виявлені дослідниками.

У Міністерстві культури Італії заявили, що знахідки «перепишуть історію» та відкриють новий погляд на релігійні культи етрусків і римлян. За словами керівника розкопок, професора-етрусколога Джакопо Таболлі, до вивчення артефактів приєдналися понад 60 експертів з усього світу. Таболлі запевнив, що таку велику кількість античних бронзових статуй одночасно у країні досі не знаходили.

fotosancasciano 17 - Наука&Техніка - 50plus

Яке майбутнє чекає на артефакти із Сієни?

Статуї вилучили з гарячих каламутних вод, де вони зберігалися понад дві тисячі років, та перевезли до реставраційної лабораторії в сусідньому місті Гроссето. Після реставрації артефакти експонуватимуть в музеї Сан-Кашано-дей-Баньї. Поблизу відкриють археологічний парк.

На думку чиновників, ці туристичні об’єкти привернуть увагу мандрівників з усього світу та позитивно вплинуть на розвиток регіону. А він, у свою чергу, стане чудовим дослідницьким майданчиком для молодих археологів з різних країн, котрі працюватимуть тут круглий рік.

Фото: Courtesy of the Italian Ministry of Culture

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU