Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Споглядання себе під час відеозв’язку втомлює мозок

Дослідники виявили, що споглядання власного зображення на сеансах відеозв’язку призводить до розумової втоми.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда вчених з Університету Голвея (Ірландія) стверджує, що люди, котрі беруть участь у відеоконференціях (наприклад, за допомогою програм Zoom або Teams), втомлюються більше, коли бачать себе на екрані.

Згідно з дослідженням активності мозку, необхідність дивитися на власне зображення під час відеодзвінків, втомлює мозок. Електроенцефалографія (ЕЕГ) показала, що рівень втоми учасників відеозв’язку був значно вищим тоді, коли вони могли бачити на екрані своє зображення.

Як проходило дослідження

Дослідники провели електроенцефалографічний моніторинг 32 добровольців – 16 чоловіків та 16 жінок. Усі вони брали участь в онлайн-конференції Zoom, раз у раз вмикаючи та вимикаючи режим самоперегляду.

Інструменти ЕЕГ неінвазивно записували спонтанну електричну активність у мозку добровольців, виявляючи, зокрема, початок розумової втоми. Моніторинг підтвердив, що її рівень був значно вищим тоді, коли учасники могли бачити власне зображення.

Дослідження Університету Голвея поставило під сумнів існування гендерних відмінностей щодо втоми від споглядання себе на екрані під час відео конференцій. Команда запевнила: чоловіки та жінки однаково стомлюються від перегляду власного зображення, розповіло видання Independent.

Це суперечить висновкам попередніх досліджень, згідно з якими жінки на відеоконференціях почуваються більш розумово втомленими власним зображенням на екрані, ніж чоловіки. Згадувані дослідження, які здебільшого спиралися на дані опитувань та інтерв’ю, пояснювали більшу втомлюваність жінок їхньою підвищеною стурбованістю стосовно своєї зовнішності. Адже вони бачили себе на екрані, наче у дзеркалі.

zhinka praczyuye za kompyuterom - Здоров'я - 50Plus

Короткі висновки

На думку науковців, отримані результати не лише допомогли краще вивчити процес втомлюваності під час відеозв’язку. Вони наштовхнули команду на практичні ідеї для компаній, що прагнуть захистити добробут своїх співробітників в епоху гібридної та віддаленої роботи.

Професор Еоїн Вілан, провідний автор дослідження, так прокоментував підсумки роботи: «Під час карантину використання платформ для відеоконференцій різко зросло. Нині вони активно використовуються в роботі та освіті, пропонуючи деякі переваги перед особистими зустрічами. Але люди часто повідомляють, що почуваються стомленими під час відеоконференцій».

За словами професора Вілана, «почуття втоми під час відеодзвінків є реальним, а власний вигляд на екрані втомлює дедалі більше». Як цьому протистояти? На думку дослідника, необхідно просто вимкнути камеру на власному комп’ютері, залишивши звук.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU