Підвищений холестерин руйнує здоров’я мозку

Нове дослідження показало, що високий рівень «поганого» холестерину не лише спричиняє проблеми із серцем, але й погіршує когнітивні функції.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Південнокорейські науковці заявили: якщо у вашій крові підвищений рівень так званого «поганого» холестерину, ви маєте більше шансів захворіти на деменцію.

Щоб дійти такого висновку, дослідники проаналізували дані, зібрані в 11 університетських лікарнях Південної Кореї. Відомості були отримані від 571 000 дорослих людей, які не страждали на деменцію.

На початку дослідження учасників розділили на дві групи – відповідно до тестів на холестерин. Добровольці у першій групі мали високий рівень «поганого» холестерину – ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ): більш ніж 3,4 ммоль/л. А у другій – низький рівень ЛПНЩ: менш ніж 1,8 ммоль/л.

Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) – клас ліпопротеїнів, які є одним з основних переносників холестерину в крові і які часто називають «поганим» холестерином.

За пів року в людей з низьким рівнем «поганого» холестерину будь-який тип деменції діагностували на 26 відсотків рідше, а хворобу Альцгеймера – на 28 відсотків рідше, ніж в учасників з високим рівнем ЛПНЩ.

Однак люди з дуже низьким рівнем «поганого» холестерину мали лише на 18 відсотків менше шансів на розвиток недоумства порівняно із групою з високим рівнем холестерину. А ті, хто мав украй низький рівень ЛПНЩ, ризикували захворіти на деменцію так само як і люди з високим рівнем ЛПНЩ.

Вчені також виявили, що в людей із групи з низьким рівнем «поганого» холестерину, котрі регулярно приймали статини (препарати для зниження рівня ЛПНЩ), ризик розвитку деменції був на 13 відсотків нижчим, а ризик розвитку хвороби Альцгеймера – на 12 відсотків нижчим, ніж в учасників, які їх не приймали.

Зрештою дослідники дійшли висновку, що низькі рівні ЛПНЩ значною мірою пов’язані зі зменшенням ризику розвитку деменції, і що статини можуть забезпечити додатковий захист від цього захворювання.

Результати дослідження опублікувало видання Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.

Експертна думка. Докторка Петрула Проїтсі, генетична епідеміологиня із Центру профілактичної неврології Лондонського університету королеви Марії, яка не брала участі в дослідженні, повідомила виданню BBC Science Focus про деякі чинники, що не були враховані авторами цієї роботи, як-от вік, стать, генетичний ризик деменції та фактори способу життя.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

НЕ ПРОҐАВ НАЙЦІКАВІШЕ!

Дайджест з найкращими статтями у вашій поштовій скриньці – читайте, коли зручно!

RU