П’ять корисних звичок, які слід додати до свого порядку денного

За словами експертки зі здорового способу життя, на кожну з цих звичок витрачається не більш як п'ять хвилин.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Американка Дана Сантас, сертифікована тренерка з психофізичного розвитку, знає, якими здоровими діями потрібно наповнити свій день. Експертка назвала п’ять корисних п’ятихвилинних звичок, що мають увійти у ваше життя. І вже зовсім скоро ви відчуєте їх помітний позитивний вплив на здоров’я та самопочуття.

А якщо вам здається, що вільного часу геть не маєте, проаналізуйте, на що витрачаєте свої цінні хвилини. Порахуйте, наприклад, скільки годин проводите в соцмережах. Чи справді вони того варті? Тож якщо дуже захотіти, час на здорові звички обов’язково знайдеться.

Зосередьтеся на своєму диханні

Хочете зменшити стрес і покращити своє фізичне та психічне здоров’я майже миттєво? Просто зробіть паузу і витратьте п’ять хвилин на довгі, глибокі вдихи та видихи через ніс.

Хоча, за словами Дани Сантас, за браком часу можна дихати й менше. Дослідники нещодавно довели: лише 90-секундне глибоке дихання стимулює фізіологічну реакцію розслаблення, що пригнічує вироблення гормону стресу, знижує кров’яний тиск та частоту серцевих скорочень. Постійна робота над покращенням дихання може також поліпшити поставу та зменшити болі різного характеру.

cholovik i zhinka medytuyut - Здоров'я - 50Plus

Рухайте тілом

Малорухливий спосіб життя, особливо тривале сидіння, шкодить не лише фізичному, але і психічному здоров’ю, збільшуючи ризик смерті та депресії. Систематичні рухи тіла навіть протягом п’яти хвилин можуть докорінно змінити ситуацію. Дослідження 2020 року показало, що кількахвилинні щоденні вправи збільшують тривалість життя.

Те, який комплекс рухів обрати, залежить від фізкультурних уподобань кожного. Головне – рухатися, а тип вправ немає значення. Можна, приміром, віддати перевагу п’ятихвилинній йозі, ваговій або танцювальній розминці.

cholovik zi skakalkoyu - Здоров'я - 50Plus

Зателефонуйте другові

Щодня приділяйте п’ять хвилин тому, щоб почутися або побачитися зі своїм добрим другом. Найпростіше, звісно, увімкнути відео чат. Проте найбільше тепла дарує живе спілкування, завдяки якому ви відчуваєте підтримку, позбавляєтеся почуття самотності та ізольованості. А це дуже добре впливає на когнітивні функції, зменшує ризик розвитку депресії, інфаркту, інсульту та ранньої смерті.

Якщо з близькою людиною поспілкуватися наразі не вдається, побесідуйте з незнайомими людьми. Приміром, з касиркою у продуктовому магазині. Людям зазвичай приємно поділитися тим, як минає їхній день. Посмішка та щире спілкування матимуть неабияке значення для вашого здоров’я та здоров’я тих, з ким ви стикаєтесь. А якщо пощастить, у вас з’явиться новий друг, пише CNN.

cholovik rozmovlyaye po telefonu - Здоров'я - 50Plus

Готуйте здорову їжу

Не лінуйтеся витрачати декілька хвилин на приготування корисних перекусів. Не заміняйте їх пакетом чипсів. Якщо не маєте сил на стояння біля плити, то бодай помийте парочку свіжих фруктів.

Дієтологи та фахівці з фітнесу останнім часом дедалі частіше наполягають на необхідності щотижневого ґрунтовного приготування їжі. Йдеться про те, що весь набір улюблених здорових страв потрібно приготувати протягом одного дня. На думку Дани Сантас, у теорії це звучить чудово. Проте не кожен вважає цей метод прийнятним для себе. Зокрема, з огляду на великі часові витрати. Тоді як п’ять хвилин на миття і нарізку свіжих фруктів не видаються такими критичними. Ба більше: цей короткий ритуал може надихнути й на масштабніше приготування їжі.

І, як стверджує Дана Сантас, уже за кілька днів ви відчуєте, як завдяки цій здоровій звичці поліпшується ваше самопочуття.

zhinka i cholovik gotuyut na kuhni - Здоров'я - 50Plus

Ходіть на швидкі прогулянки

Раніше науковці стверджували, що 10 000 кроків на день можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань, раку та передчасної смерті. Але нові дослідження показали, що корисною є ходьба на будь-які відстані. І навіть одна п’ятихвилинна прогулянка парком або офісною будівлею покращить стан вашого здоров’я.

Згідно з недавнім дослідженням, п’ятихвилинний променад кожні 30 хвилин швидко нормалізує артеріальний тиск та рівень цукру в крові.

Отже, якщо ці необтяжливі звички стануть частиною вашого життя, воно буде здоровим, щасливим і тривалим.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU