Ранкова рутина має бути не мукою, а радістю: експерти

Дослідники відповіли на поради відомого інфлюенсера щодо «правильного» пробудження і ранкових процедур науково обґрунтованими рекомендаціями.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

29-річний американський інфлюенсер Ештон Голл закликав своїх підписників прокидатися о 3:50 ранку, а також займатися екстремальним фітнесом та доглядати за шкірою в дещо незвичний спосіб. Поради Голла, який позиціює себе як «онлайн-тренер», спричинили в інтернеті фурор.

Уявлення молодого чоловіка про ранкову рутину не залишили байдужими експертів зі здорового способу життя. На їхню думку, перші години дня мають бути дещо іншими.

Що радив Ештон Голл?

У своїх відеороликах інфлюенсер рекомендував прокидатися о 3:50. Після підйому він відклеював скотч від рота (заклеювання рота на ніч – новомодна «оздоровча» методика, користь якої не доведена), робив крижані ванни для обличчя, натирав його банановою шкіркою та оприскував огірковою водою.

Провідна австралійська дерматологиня Кейт Джеймсон так прокоментувала ці процедури: «Хоча деякі звички Ештона відносно нешкідливі і можуть спричинити короткострокові естетичні переваги, інші потенційно загрозливі для здоров’я шкіри або загального самопочуття». На думку експертки, перед тим, як випробовувати на собі якусь нову процедуру, потрібно проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем.

Тож як потрібно розпочинати новий день?

«Прокидайтеся о 6:44, але не вставайте з ліжка раніше ніж о 7:12», – каже британська психологиня Енн-Марі Імафідон. Вона пояснила, що ця рекомендація є результатом опитування 2000 дорослих осіб, які розповіли дослідниці про свої ранкові ритуали та про самопочуття після них.

Вставши з ліжка, слід 21 хвилину присвятити фізичним вправам, 10 – водним процедурам, а 18 – сніданку. Утім, хоча такий розпорядок, на думку експертки, є оптимальним, кожен може додати до нього щось своє. Єдине, що не підлягає обговоренню, так це те, що спати потрібно вісім годин.

Замініть ранкову каву на склянку апельсинового соку

Нещодавні дослідження показали, що 43 відсотки британців пропускають сніданок, хоча він є найважливішою трапезою дня.

Відома дієтологиня Емма Дербішир зазначила: «Сніданок має вирішальне значення для харчування мозку, він допомагає підвищити концентрацію уваги та рівень енергії, а також зменшує відчуття млявості та бажання перекусити нездоровою їжею пізно ввечері».

Експертка поділилася своїм баченням здорового сніданку у виданні Daily Mail:

  1. Замініть каву склянкою апельсинового соку, корисного для зміцнення імунітету та здорового росту клітин. У 150 мл цього соку міститься 80 відсотків добової норми вітаміну С.
  2. Приготуйте вівсянку напередодні ввечері: цей швидкий, багатий на поживні речовини сніданок сприяє травленню та покращує здоров’я кишківника. Додайте до каші горіхи, насіння та фрукти.
  3. Змішайте ягоди з грецьким йогуртом: він багатий на білок, антиоксиданти, вітамін С і B12, а також калій і кальцій. Це – смачний спосіб зарядитися енергією на весь день і зберегти здоров’я кишківника.
  4. Вибирайте цілозернові пластівці або тости: вони допоможуть перетворити їжу на енергію.

Апельсиновий-сік-і-фрукти-з-йогуртом

Влаштуйте дискотеку на кухні

Учені стверджують, що для здоров’я корисна будь-яка форма руху. Але тим, кому важко знайти мотивацію для пробіжки чи силових вправ, потрібно просто танцювати на кухні по 20 хвилин щоранку. Таким чином можна досягти рекомендованого рівня щотижневих навантажень.

Спростіть процедуру догляду за шкірою

Хоча декому і вдається регулярно виконувати 15-ступінчасту процедуру догляду за шкірою, більшості людей на це бракує ранкового часу.

Розанна Пол, доцентка кафедри дерматології Кейс-Вестерн-Резервського університету (США), вважає, що цій більшості підійде «лінива» процедура. Вона передбачає використання м’якого очищувального засобу двічі на день та нанесення зволожувального крему бодай увечері.

За словами експертки, використання занадто великої кількості косметичних засобів перевантажує шкіру.

жінка-наносить-крем-на-обличчя

Мийте голову щоранку

Консультантка з догляду за волоссям Анабель Кінгслі так пояснила цю рекомендацію: «Ви не ходите з немитим обличчям протягом трьох днів і, швидше за все, не вдягаєте один і той самий одяг кілька разів поспіль. Тож застосуйте цей підхід до свого волосся і шкіри голови». Важливо, щоб шампунь відповідав типу волосся.

Після змивання шампуню потрібно нанести на кілька хвилин кондиціонер, а потім промити волосся дещо прохолоднішою водою.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

НЕ ПРОҐАВ НАЙЦІКАВІШЕ!

Дайджест з найкращими статтями у вашій поштовій скриньці – читайте, коли зручно!

RU